Najnowsze trendy marketingu mobile kluczem do sukcesu!

Marketing mobilny a pozycjonowanie

Wysoka pozycja serwisu internetowego w organicznych wynikach wyszukiwania to niezbędny element budowy każdej silnej marki. Chcąc docierać do szerokiego grona użytkowników sieci, musisz być wysoko w Google. W czasach, gdy coraz większa liczba internautów korzysta niemal wyłącznie z urządzeń mobilnych, pozycjonowanie strony internetowej pod kątem telefonów czy tabletów staje się podstawowym elementem, od którego należy rozpocząć planowanie każdej kampanii SEO. Dlaczego mobilne pozycjonowanie jest ważne?

Ponad 97% internautów w Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach na świecie, korzysta z Google. Twórcy największej globalnej wyszukiwarki, od dawna modyfikują jej algorytm w kierunku jak najlepszego dopasowania wyników organicznych do potrzeb i preferencji użytkowników smartfonów i tabletów. Google promuje mobilne wersje stron internetowych, m.in. poprzez wprowadzenie Mobile-First Index - zmiany w algorytmie sprawiającej, że to właśnie przenośna - a nie desktopowa - wersja witryny będzie mieć kluczowe znaczenie przy ustalaniu rankingu.  

Jednocześnie, z każdym kolejnym rokiem przybywa osób, które z sieci korzystają głównie na smartfonach. Jednocześnie, według danych Connected Life, blisko 48% Polaków przyznaje, że z urządzeń mobilnych korzysta przez ponad 2 godziny dziennie, natomiast zgodnie z raportem przygotowanym przez Statista, z sieci na swoich smartfonach korzysta już 62% użytkowników. 

SEO mobile to konieczność!

Biorąc pod uwagę powyższe dane, zmieniające się przyzwyczajenia internautów oraz kierunek, w jakim konsekwentnie zmierzają zmiany algorytmów Google, pozycjonowanie SEO strony internetowej z uwzględnieniem wytycznych dla urządzeń mobilnych staje się koniecznością każdego posiadacza serwisu www. Najważniejsze powody, dla których należy pozycjonować witrynę mobilnie, to:

  • możliwość dotarcia do szerokiego grona osób, które korzystają z sieci wyłącznie na urządzeniach mobilnych,
  • gwarancja uzyskania długotrwałych efektów sprzedażowych i wizerunkowych dzięki odpowiednio zaprojektowanej i wdrożonej kampanii SEO, 
  • wzrost zaufania do marki posiadającej odpowiednio wypozycjonowaną stronę internetową,
  • dotarcie o młodszych użytkowników, stanowiących najszerszą grupę użytkowników smartfonów oraz tabletów,  
  • wkład w budowę wizerunku nowoczesnego przedsiębiorstwa, rozumiejącego znaczenie nowych technologii.  

Już dziś zleć pozycjonowanie stron internetowych ekspertom! 

Nie czekaj, aż konkurencja Cię wyprzedzi - zaplanuj i zleć nam optymalizację Twojego serwisu lub aplikacji pod kątem wymogów mobile SEO. Specjalnie dla Ciebie stworzymy szczegółowy audyt serwisu, wybierzemy odpowiednie słowa kluczowe, a następnie zaprojektujemy i zrealizujemy kampanię, dbając o wszystkie najważniejsze aspekty pozycjonowania mobilnej strony internetowej. 

Wysoka pozycja w organicznych wynikach wyszukiwania to Twój sposób na sukces w czasach zdecydowanej konkurencji w wyszukiwarkach. Nie pozwól, by zmieniające się algorytmy Google oraz preferencje internautów pozbawiły Cię pozycji lidera w swojej branży. Wyprzedź konkurencję dzięki mobilnej kampanii SEO - skonrtaktuj się z nami już dziś! 

Źródło: https://www.grupa-tense.pl/pozycjonowanie/
           https://www.grupa-tense.pl/blog/10-wskazowek-jak-zbudowac-dobre-zaplecze-seo/