Najnowsze trendy marketingu mobile kluczem do sukcesu!

Content marketing w świetle marketingu mobilnego

Twoim priorytetem jest docieranie do jak najszerszego grona mobilnych użytkowników internetu? Wykorzystaj potencjał content marketingu! Dzięki skutecznej kampanii, w której główne narzędzie stanowi unikalna i wartościowa treść, możesz znacząco zwiększyć ruch w Twoim serwisie. Jednocześnie marketing treści pozwoli Ci rozwinąć sprzedaż produktów, pomnożyć liczbę pobrań aplikacji lub rezerwacji oferowanych usług. 

Czym jest marketing treści?

Wśród wielu powszechnie wykorzystywanych narzędzi reklamowych w internecie, takich jak SEO, pozycjonowanie stron czy kampanie AdWords (obecnie Google Ads), ważną rolę odgrywa również content marketing. Obejmuje on szerokie spektrum działań związanych z publikowaniem wartościowej, unikalnej i skutecznej sprzedażowo treści na stronach i serwisach www, w aplikacjach internetowych, sklepach e-commerce oraz wielu innych miejscach w sieci. 

Do podstawowych form content marketingu należą, m.in.: 

  • treści na firmowych stronach www, 
  • opisy produktów i kategorii w sklepach internetowych, 
  • artykuły sponsorowane na zewnętrznych portalach,
  • wpisy i poradniki dodawane na firmowym blogu, 
  • opisy stron do katalogów, informacje prasowe oraz wiele innych form tekstowych i audiowizualnych, np. filmy video, inforgrafiki czy podcasty. 

Jak wykorzystać content marketing w kampanii marketingu mobilnego?

Budowanie relacji biznesowych pomiędzy marką a potencjalnymi klientami za pomocą wartościowych treści możesz wykorzystać również w kampaniach kierowanych do użytkowników smartfonów. Już ponad 60% polskich internautów robi zakupy w sieci za pomocą urządzeń mobilnych - docieraj do nich poprzez firmowego bloga, buduj wizerunek za pomocą artykułów sponsorowanych i wzmacniaj sprzedaż dzięki sugestywnym opisom produktów! 
Z punktu widzenia marketingu mobilnego, niezwykle istotna jest dbałość o personalizację komunikatów. To one w największym stopniu angażują grupę docelową, decydując o skuteczności przekazu i reakcjach odbiorców. 

Zleć kampanię content-marketingową ekspertom!

Chcesz pozyskiwać użytkowników do swojej strony www lub sklepu internetowego, ale nie wiesz, jak stworzyć skuteczne sprzedażowo komunikaty? Żaden problem! Zleć nam obsługę działań z zakresu content marketingu lub wykorzystaj potencjał, jaki daje marketing treści połączony z pozycjonowaniem oraz kampaniami AdWords! Opowiedz nam o swoich celach i odbiorcach, do których kierujesz swoją komunikację, a my zajmiemy się resztą. Najlepsi copywriterzy stworzą dla Ciebie unikalne, merytoryczne, odpowiednio zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych treści. Pomożemy Ci wykorzystać nowe narzędzia interakcji z użytkownikami mobilnymi, takie jak video, podcasty czy powiadomienia push. 

Wiemy, jak robić skuteczny content marketing! 

Nie ulega wątpliwości, że marka realizująca swoje kampanie w oparciu o nowoczesne kanały komunikacji jest postrzegana jako bardziej profesjonalna i godna zaufania. Wykorzystaj pełne spektrum możliwości, jakie oferuje content marketing i zleć nam działania promocyjne w pełni dopasowane do Twojej firmy! 

Źródło: https://www.grupa-tense.pl/content-marketing/
           https://www.grupa-tense.pl/blog/jak-napisac-tekst-reklamowy/